Blok přesunut


Vážení čtenáři. Tento blok byl přesunut na novou adresu http://blok.kurzy-uml.cz. Zde ještě chvíli budou staré články, nové však již vycházejí pouze na novém místě. Prosím, upravte si své záložky.pátek 3. srpna 2012

Dá se blog psát v UML?

Na Internetu jsem narazil na myšlenku psát si (vlastně modelovat) blog v UML. Zaujala mě. O čem bych modeloval? Jaké diagramy bych používal? Osobně nemám moc rád strukturální diagramy, protože se v nich nic neděje, ale na druhou stranu pro zápis vět typu „byl jsem tam a tam“ diagramem aktivit nepřináší UML žádnou přidanou hodnotu. Přepis rozhovoru např. mezi mnou a dětmi v sekvenčním diagramu může vypadat pěkně jednou, dvakrát, ale pak se to ohraje.

Přesto jsem o tom přemýšlel dál a vzpomněl si na objektové diagramy. Pokud si udělám rozumný doménový model a poté vytvořím objektový diagram, možná by se v tom něco jako příběh mohlo najít. UML je hodně intuitivní i pro lidi, kteří jej neznají, takže by z toho mohli něco mít. Pohrál jsem si s tím a tady je můj záznam z úterý. Co z toho vyčtete?

class Workout Domain Model
object Tuesday