Blok přesunut


Vážení čtenáři. Tento blok byl přesunut na novou adresu http://blok.kurzy-uml.cz. Zde ještě chvíli budou staré články, nové však již vycházejí pouze na novém místě. Prosím, upravte si své záložky.středa 7. listopadu 2012

Enterprise Architect 10 v první betě

Konečně jsem se dostal k tomu, abych informoval i o možnosti podívat se na připravovanou desátou verzi jednoho z nejpoužívanějších nástrojů pro modelování v UML Enterprise Architect. Registrovaní uživatelé si ji mohou stáhnout a začít zkoušet. Já si ji již nainstaloval a brzy poreferuji o svých dojmech.

úterý 6. listopadu 2012

UML 2.5 Beta 1 je na světě

Před několika málo dny byla vydána dlouho očekávaná první beta verze UML 2.5. Pokud můžeme věřit tomu, co se o ní šíří po Internetu (dobré je sledovat např. Eda Seidewitze), pak by měla obsahovat především zásadní zjednodušení jazyka jako takového. Zřejmě nejdůležitější je zrušení konceptu infrastruktury a superstruktury a nepoužívání operace merge (viz PackageMerge) v metamodelu.

Sám jsem se zatím dokumentem neprokousával, ale jakmile najdu trochu času, budu zde průběžně psát své pocity z nové verze.