Blok přesunut


Vážení čtenáři. Tento blok byl přesunut na novou adresu http://blok.kurzy-uml.cz. Zde ještě chvíli budou staré články, nové však již vycházejí pouze na novém místě. Prosím, upravte si své záložky.středa 22. října 2014

Chyba Enterprise Architecta v objektovém modelu

Při programování rozšíření pro EA jsem narazil na další chybu. Funkce Repository.GetContextItemType() nevrací správnou hodnotu, pokud máte vybraný model v Project Browseru. Namísto hodnoty otModel dostanete otNone, což není úplně zdravé. Chybu jsem poslal do Sparxu, ale údajně o ní již dlouho vědí, ovšem do opravy se jim zřejmě nechce. Než se tak stane, můžete použít následující funkci, které problém řeší:

protected EA.ObjectType temporaryGetContextItemType(EA.Repository Repository) {
  EA.ObjectType vOT = Repository.GetContextItemType();
  if (vOT == EA.ObjectType.otNone)
    //try it to retype to Package and check if it is a model... 
    //if anything gets wrong, forget it
    try {
      if (((EA.Package)(Repository.GetContextObject())).ParentID == 0)
        return EA.ObjectType.otModel;
    } catch { }
  return vOT;
}

Funkce v případě, že GetContextItemType vrátí otNone, tak zkusí vybraný objekt přetypovat na balík a zjistit jeho ParentID. Pokud se to povede a hodnota je rovna nule, jde o model, jinak je to cokoliv jiného, chybné přetypování odchytím v sítu výjimek a navrátím původní hodnotu.

Pokud budete dále pracovat s balíkem, který je vlastně modelem, tak také dejte pozor na to, že jeho vlastnost Element je null (což se v dokumentaci nedozvíte). Není to od autorů hezké.

A drobnost na závěr: funkce očekává, že máte otevřený nějaký projekt. Že tomu tak opravdu je, byste si měli zajistit sami např. vhodným povolením či zakázáním jejího volání v EA_GetMenuState.

Žádné komentáře:

Okomentovat