Blok přesunut


Vážení čtenáři. Tento blok byl přesunut na novou adresu http://blok.kurzy-uml.cz. Zde ještě chvíli budou staré články, nové však již vycházejí pouze na novém místě. Prosím, upravte si své záložky.úterý 10. března 2015

Jak pokračuje realizace mých projektů? #ukazcodelas

Další měsíc práce je za mnou a rád bych se podělil o to, co zatím vzniklo na základě mého plánu zveřejněném v lednu.
 • Školení: Kromě přípravy kurzu Enterprise Architecta, o kterém jsem již psal, je tu vypsané dvoudenní školení přípravy k certifikaci znalostí UML: OCUP Intermediate ve dnech 30. a 31. března. Cena školení je včetně certifikace. Více informací získáte na stránkách školicího střediska.
 • Moodle: Po několika nevydařených pokusech a mnoha hodinách času strávených při snaze připravit testový software Moodle na mém stávajícím hostingu jsem se rozhodl pro radikálnější krok. Založil jsem novou doménu a dal ji do správy společnosti Webhosting C4, která své služby upravuje přímo na míru nejen pro uvedený nástroj, ale třeba i WordPress a mnohé další. Moodle je tam nainstalovaný a funkční v řádu několika minut a je možné s ním začít hned pracovat.
 • Testy UML: Jakmile bylo Moodle připravené, začal jsem do něj zadávat první testové otázky. V současné době mám k dispozici téměř 120 otázek, ze kterých se budou testy generovat. Díky tomu bude každý test unikátní a jen s velmi malou pravděpodobností získají dva uživatelé všechny otázky stejné. Musím se přiznat, že vymýšlení špatných odpovědí k otázkám bylo často docela složité. Tento týden budou připraveny jednotlivé testy a poté začne „testování vlastních testů“. Ostrý provoz plánuji na začátek dubna. A na co se lze těšit?
  • Ukázkový test zdarma.
  • Další tři testy s různou měrou informací získaných na základě odpovědí.
  • Ve spolupráci se serverem ilutrika.cz získá jeden ze zákazníků UML tričko. Konkrétní pravidla budou zveřejněna v den spuštění testů.
  • A jako návnadu uvádím jednu z otázek:
   Ukázková úloha z připravovaných testů
 • Tento blok: Jako vedlejší bod březnového programu je převod tohoto bloku z Bloggeru pod křídla systému WordPress. Musím opět zmínit možnosti hostingu na zmíněném C4, díky kterému je instalace systému otázkou pár okamžiků. A při použití vhodného pluginu lze převést i články v řádech sekund. Přiznávám se, že mě to vyděsilo, jak to celé proběhlo hladce. Zatím to kontroluji a hledám, zda je opravdu vše v pořádku. Do světa to spustím společně s již zmíněnými testy UML.